N
ajlepšie sérum na riasy
2019

VÝHODY A POTENCIÁLNE RIZIKO SÉR NA RIASY

Existujú kozmetické prípravky bez vedľajších účinkov? Budeme sa snažiť rozvinúť tento problém na príklade sér na riasy.

VÝHODY SÉR NA RIASY

Skvelou funkciou väčšiny sér na riasy je fakt, že obsahujú prírodné zložky. Rastlinné výťažky zlepšujú celkový stav mihalníc a vyživujú vlasové folikuly bez toho, aby poškodzovali citlivú pokožku okolo očí. Zoznam zložiek bol vystavaný podľa účelu, ktorému má slúžiť sérum na riasy. Väčšina produktov dostupných na trhu je bezpečná a môže byť používaná ľudmi, ktorí nosia kontaktné šošovky a tými, ktorí podstúpili chemoterapiu.

Účinnosť a rýchle výsledky sú ďalšími výhodami používania sér na riasy v porovnaní s napr. olejmi. Niektorí výrobcovia garantujú, že prvé výsledky sú viditeľné už po 2 týždňoch systematického používania. Prvý mesiac je čas kedy začínajú byť mihalnice vyživené a hydratované. Predĺženie a zhustnutie mihalníc sa dá bežne pozorovať v ďalších týždňoch procedúry.

Aplikácia séra na riasy nie je žiadnym problémom. Väčšina produktov na riasy má tekutú konzistenciu a musia byť nanášané na líniu mihalníc pomocou drobnej, špicatej kefky. Iné séra na riasy majú kefku ako maskara na rovnomerné pokrytie mihalníc začínajúc od korienkov rias smerom k ich koncom.

AKÉ JE POTENCIÁLNE RIZIKO POUŽÍVANIA SÉRA NA RIASY?
Hoci sú séra na riasy bohaté na prírodné zložky, existuje riziko, že jednu z nich nebudete tolerovať. Alergická reakcia je bežným problémom čo sa týka produktov na mihalnice. Pokožka okolo očí je veľmi tenká a citlivá. Ak sa objaví alergická reakcia na našom zápästí, určite to nebude také bolestivé a dráždivé ako tá, čo máme na oku. Aby sme sa vyhli týmto negatívnym účinkom, odporúča sa urobiť test tolerancie nanesením kvapky séra na riasy na chrbát zápästia. V prípade začervenania alebo svrbenia vieme, že nám to za to nestojí, keďže pokožka okolo očí by reagovala rovnako alebo ešte horšie.