N
ajlepšie sérum na riasy
2019

UROB SI SÁM SÉRUM NA RIASY

Nič vám nedodá viac uspokojenia, ako vyrábanie vlastných kozmetických prípravkov. Vytvorenie vlastného, na mieru stavaného séra na riasy nie je ťažké. Upokojte sa a čítajte ďalej.

POTREBNÉ ZLOŽKY
Dobré zložky robia sérum na riasy účinným. Slovo ‘dobré’ sa nevzťahuje na drahé, vysokokvalitné výťažky z exotického ovocia, ale na prírodné výťažky. Prírodné zložky z rastlín pomáhajú vyživovať vlasové folikuly a zvlhčovať mihalnice, čím sú lesklejšie, silnejšie a dlhé. Doma vyrobené sérum na riasy nie sú také účinné, ako to čo si môžeme zakúpiť, keďže neobsahujú minerály a chýbajú im niektoré esenciálne vitamíny, preto by mala procedúra trvať dlhšie. Cyklus života mihalnice trvá až 150 dní, čo sa rovná dobe, kedy by sme mali používať naše sérum na riasy.

Môžete si vytvoriť zoznam zložiek, založený na vašich preferenciách a potrebách. Najobľúbenejšou je ricínový olej, ktorý stimuluje vlasový folikul a zvyšuje krvný obeh. Použitie ricínového oleja môže spôsobiť vedľajšie účinky ako stmavenie vlasu. V tomto prípade je však tento účinok veľmi žiadúci a nikto sa na to nebude sťažovať. Ďalšou zložkou, ktorá by sa mala použiť, je výťažok Aloe Vera (antibakteriálne a protizápalové), Kokosový olej (preniká do mihalníc a poskytuje hĺbkovú hydratáciu), Mandľový olej (robí ich lesklejšie a jemnejšie), Olivový olej, Jojóbový olej, vitamín E (urýchľuje riasy a dá sa kúpiť v tekutej forme).

SÚHRN SCHOPNOSTÍ
Oleje by sa mali zmiešať s malým množstvom vazelíny pre tuhšiu konzistenciu, aby sérum na riasy lepšie priliehalo k mihalniciam. Mali by ste veľmi opatrne zmiešať všetky zložky a vyliať zmes do malej fľaštičky. Recyklácia vašej starej tuby a kefky od maskary je skvelý nápad. Uistite sa, že vyčistite všetky nástroje s horúcou vodou a mydlom pred ich opätovným použitím. Doma vyrobené sérum na riasy neobsahuje žiadne konzervanty; preto je veľmi dôležité udržiavať hygienický štandard pri používaní a skladovaní. Oleje sa za pár mesiacov môžu pokaziť, takže by ste nemali používať vaše sérum dlhšie než 3 mesiace. Tubu uchovávajte zatvorenú na tmavom, studenom mieste. Udržiavajte ju mimo dosahu detí, ak sa vám nechce upratovať možný neporiadok.